Dla młodzieży

Kurs Droga do głębi relacji (SNE św. Marka w Stryszawie) - radość, żal, optymizm, smutek, nadzieja, odrzucenie. To niewielka część wachlarza stanów, które są w nas i które trudno czasem uporządkować. Spotkanie to jest drogą do poznania Boga i zrozumienia siebie i innych.

Kurs Droga do modlitwy (SNE św. Marka w Stryszawie) - Niektórzy mówią: "Nie modlę się, bo nie potrafię". Inni: "Nie modlę się, bo to nie ma sensu", "A kiedy mam znaleźć czas na modlitwę?", "Przecież dzisiaj nikt się nie modli!!!". Spróbujmy razem złamać te stereotypy i odkryć, że modlitwa ma moc, sens i głęboką wartość.

Kurs Droga do prawdy (SNE św. Marka w Stryszawie) - Zadajesz wiele pytań, na które czasami trudno znaleźć odpowiedź. Nie dają jej książki, media, szkoła. Ale jest Ktoś, kto zna odpowiedź...

Kurs Eureka (SNE „Zacheusz” w Cieszynie) - to kurs mający za cel pomóc doświadczyć młodemu człowiekowi osobistego spotkania z Bogiem jako Ojcem, Jezusem jako Zbawicielem i Duchem Świętym jako Przewodnikiem. Kurs przeznaczony jest dla młodzieży w wieku od 13-17 lat.

Kurs Tabor (SNE „Zacheusz” w Cieszynie) - To kurs dla gimnazjalistów i licealistów, którzy przeżyli kurs Eureka. To czas, aby doświadczyć swój Tabor – przemienienie.

Kurs Dla młodzieży (SNE śś. Cyryla i Metodego w Bielsku-Białej) - Kurs dla młodzieży to weekendowy sposób na spędzenie czasu w gronie rówieśników. Jest to czas na zadanie pytań i poszukanie odpowiedzi na tematy związane z życiem młodego chrześcijanina.

Rekolekcje spotkania (SNE Jezusa Zmartwychwstałego w Gliwicach) - Przeznaczone są dla młodzieży przed bierzmowaniem. Ich celem jest doświadczenie spotkania z Jezusem i podjęcie świadomej decyzji wiary, zaufania Jezusowi. Są bardzo ważnym elementem programu „Młodzi Na Progu”. Są one często momentem przełomowym w całym etapie przygotowania młodzieży do sakramentu bierzmowania. Doświadczają oni Bożej miłości i akceptacje ze strony ekipy rekolekcyjnej. Może wziąć w nich udział każdy, kto ukończył 14 lat, za zgodą rodziców i duszpasterza lub katechety.

Pn Wt Sr Cz Pt Sb N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31