Misja Wizja i Cel

Misją Szkół Ewangelizacji Świętego Andrzeja – tak jak i św. Andrzeja Apostoła – jest szukać Piotrów, którzy by bardziej i lepiej służyli, kochali oraz głosili Pana Jezusa niż my sami.
Jednym z dwóch, którzy to usłyszeli od Jana i poszli za Nim, był Andrzej, brat Szymona Piotra. Ten spotkał najpierw swego brata i rzekł do niego: „Znaleźliśmy Mesjasza” – to znaczy: Chrystusa. I przyprowadził go do Jezusa. A Jezus wejrzawszy na niego, powiedział: „Ty jesteś Szymon, syn Jana; ty będziesz nazywał się Kefas” – to znaczy Piotr (J 1,40-42)

Wizja Szkół Ewangelizacji Świętego Andrzeja jest oparta na trzech ściśle powiązanych ze sobą wymiarach: KErygma, KArisma, KOinonia.
Kerygmat – serce i podstawa ewangelizacji wszech czasów, jako że prezentuje samego Jezusa. Charyzmaty – znak wierności Pana, który pozwala nam doświadczać, że Jezus żyje.
Wspólnota – owoc ewangelizacji i klimat życia Królestwem Bożym.
Szkoły Ewangelizacji Świętego Andrzeja zawiera w sobie trzy powyższe elementy Ewangelii. Nie tyle ich zsumowanie, co ich wzajemna współzależność stanowi esencję projektu: głosić Jezusa, Pana i Zbawiciela w mocy Ducha Świętego przy użyciu charyzmatów w celu tworzenia Ciała Chrystusa w koinonii (wspólnocie).

Celem funkcjonowania SESA jest odpowiedzieć na wezwanie Jezusa, który posyła, by nieść Ewangelię aż po krańce ziemi, formując nowych ewangelizatorów dla nowej ewangelizacji Trzeciego Tysiąclecia. Celem końcowym jest stworzenie szkoły ewangelizacji przy każdej katolickiej parafii. Tworzyć je, aby parafie nie tylko były miejscami kultu, lecz także by stawały się stołem, na którym podaje się chleb Słowa Bożego, by Kościół był ewangelizowany i ewangelizujący.
 

Pn Wt Sr Cz Pt Sb N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31