Zakończyła się Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów 2017

29.07.2017,

Dziękuję, że jesteście świadkami Chrystusa Zmartwychwstałego – mówił abp Szal podczas spotkanie z uczestnikami Wakacyjnej Ewangelizacji Bieszczadów. Przez ostatni tydzień na ulicach Polańczyka, Soliny i na tamie solińskiej trwała Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów. Czas głoszenie Dobrej Nowiny, koncertów ewangelizacyjnych i ulicznych przedstawień.

Tradycyjnie już, akcja: „Bieszczady dla Jezusa” odbywała się w Polańczyku w okolicach sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości. Tam codziennie odbywała się Eucharystia z przesłaniem ewangelizacyjnym, również stamtąd zaczynała się ewangelizacja uliczna.

Metropolita przemyski sprawując Eucharystię na zakończenie akcji mówił: Umiejmy przez dobry przykład świadczyć o Panu Bogu, bo to jest najlepszy sposób ewangelizacji – świadectwo codziennego życia, świadectwo, którym zło daje się zwyciężać dobru. Nie wystarczy przecież narzekać jak to dzisiaj jest źle, jakie pogaństwo wchodzi do naszych wspólnot rodzinnych. Trzeba mieć nadzieję – zauważył abp Adam Szal.

Biskup przemyski uwypuklił znaczenie ukazywania piękna Ewangelii innym ludziom: „Trzeba nie tylko strzec się błędu, ale także ukazywać piękno prawdy, w której zawarte jest nauczanie Kościoła, Pismo Święte. Tym sposobem możemy ułatwiać innym doskonalenie się zwłaszcza poprzez wzrost w cnotach religijnych, w dobrych postawach wobec Pana Boga i drugiego człowieka. Jak to robić? Jak ewangelizować dzisiaj? – pytał abp Szal.

W pierwszej części akcji ewangelizatorzy skupiali się na modlitwie, skupieniu i przygotowaniu ewangelizacji. Pod przewodnictwem ks. dr Jana Szeląga – dyrektora wydziału duszpasterskiego Kurii Archidiecezjalnej w Przemyślu, który zwrócił uwagę, aby przesłanie ewangelizacyjne było głoszone a autentycznością i szczerością.

Druga część byłą poświęcona ewangelizacji – najpierw na plaży w Polańczyku, a potem w Solinie. Tam ewangelizatorzy zapraszali do rozmowy, mieli okazję wysłuchać świadectwa życia młodych ludzi, wysłuchać koncertu ewangelizacyjnego oraz skorzystać z sakramentu pokuty.

Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów jest coroczną akcją organizowaną przez Szkołę Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Przemyskiej. Działania ewangelizacyjne ogniskują się wokół jeziora Solińskiego, w Solinie i w Polańczyku. Poprzez uliczne montaże i wieczory ewangelizacyjne, młodzi zazwyczaj ludzie głoszą Dobrą Nowinę. Katolicka Agencja Informacyjna objęła swoim patronatem to wydarzenie.

ks. Maciej Flader

/zapraszamy na stronę http://www.bieszczadydlajezusa.pl/ oraz http://sne.przemyska.pl/

Autor: snejakub

Pn Wt Sr Cz Pt Sb N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31