Jasna Góra: Spotkanie odpowiedzialnych za dzieło nowej ewangelizacji w diecezjach
Kategoria: Aktualności RDKSNE
24 maja na Jasnej Górze odbyło się spotkanie Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji z odpowiedzialnymi za dzieło nowej ewangelizacji w diecezjach.
NOWA PIĘĆDZIESIĄTNICA W KOŚCIELE W POLSCE
Kategoria: Aktualności RDKSNE
"NOWA PIĘĆDZIESIĄTNICA W KOŚCIELE W POLSCE ?" w dniu 6 listopada 2018.

Pobierz PLAKAT (PNG)


Plakat - PDF

W Fatimie Papież przypomni przesłanie, o którym świat zapomniał
Kategoria: Aktualności RDKSNE
W Fatimie Papież przypomni przesłanie, o którym świat zapomniał – uważa portugalski kardynał Jose Saraiva Martins. W tym roku przypada setna rocznica objawień w tym portugalskim mieście.
Przygotowania do IV Ogólnopolskiego Kongresu Nowej Ewangelizacji
Kategoria: Aktualności RDKSNE
W dniu 20 lutego na Jasnej Górze odbyło się spotkanie organizacyjne IV Ogólnopolskiego Kongresu Nowej Ewangelizacji, który odbędzie się w dniach 23-26 listopada 2017r.
Dyrektorzy Szkół Nowej Ewangelizacji w Polsce o liturgii i sakramentach
Kategoria: Aktualności RDKSNE
Liturgia jest „źródłem i szczytem” (KL 10) życia Kościoła. Ewangelizujemy, aby wprowadzić człowieka w głąb liturgii, w głąb życia sakramentalnego, zwłaszcza Eucharystii. Liturgia jest punktem wyjścia i dojścia w ewangelizacji. Trzy etapy prowadzonej przez nas misji głoszenia Słowa, to ewangelizacja, katechizacja i mistagogia. Liturgia, więc, która jest skuteczna sama w sobie, potrzebuje równocześnie dojrzałej formacji, o którą musimy się troszczyć podczas ewangelizacji oraz formacji stałej naszych wspólnot.
Papież podziękował za swą pielgrzymkę na ŚDM
Kategoria: Aktualności RDKSNE

We wtorkowe popołudnie wraz z innymi pielgrzymami ewangelizatorzy z Międzynarodowego Centrum Ewangelizacji wyruszyli na Msze inaugurującą Świtowe Dni Młodzieży na krakowskich Błoniach.

Papież przed ŚDM: błogosławię wasze kroki do Krakowa
Kategoria: Aktualności RDKSNE

Franciszek wyraził radość ze zbliżającego się spotkania w Krakowie. Mówił o tym w specjalnym wideoprzesłaniu przed swą wizytą w Polsce.

Dwudniowe obrady Porozumienia Dyrektorów Katolickich Kerygmatycznych Szkół Nowej Ewangelizacji w Chruszczewie.
Kategoria: Aktualności RDKSNE

Wieczorem rozpoczęliśmy dwudniowe obrady Porozumienia Dyrektorów Katolickich Kerygmatycznych Szkół Nowej Ewangelizacji w Chruszczewie.

Program centralnych obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski
Kategoria: Aktualności RDKSNE

Ogłoszono program centralnych obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski.
Uroczyste obrady Zgromadzenia Narodowego, orędzie prezydenta RP,  jubileuszowa celebracja na Ostrowie Lednickim i specjalne obrady Episkopatu - to główne elementy kwietniowych obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski.


Szkoły Nowej Ewangelizacji o posłudze charyzmatycznej i jej języku
Kategoria: Aktualności RDKSNE

O cechach posługi charyzmatycznej i jej języku, rozmawiali 12 października w Płocku przedstawiciele Porozumienia Dyrektorów Kerygmatycznych Szkół Nowej Ewangelizacji z całej Polski. W czasie spotkania odbyły się także wybory do senatu Porozumienia. Jego przewodniczącym na kolejną 3-letnią kadencję został ks. Artur Sepioło z Gliwic.


15. Pielgrzymka Rodziny Szkół Jana Pawła II
Kategoria: Aktualności RDKSNE


Przystanek Jezus się nie kończy
Kategoria: Aktualności RDKSNE

Oficjalnym ostatnim akcentem naszej obecności na Woodstocku była uroczysta Msza Święta, którą celebrowaliśmy w sobotni wieczór w gronie ewangelizatorów i woodstockowiczów.

"Skarb w roli" - III Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji
Kategoria: Aktualności RDKSNE

W Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu koło Piły rozpoczyna się dziś III Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji. Tematem przewodnim spotkania będzie ewangelizacja w środowisku wiejskim.

Katowice: Betlejem w Spodku
Kategoria: Aktualności RDKSNE


Pn Wt Sr Cz Pt Sb N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31