Ojciec Święty do PK ds. Międzynarodowych Kongresów Eucharystycznych: spotkanie z Jezusem w Eucharystii ma być źródłem nadziei dla świata

Kategoria: Aktualności RDKSNEPapieski Komitet ds. Międzynarodowych Kongresów Eucharystycznych ma pomóc wiernym wszystkich kontynentów w coraz lepszym rozumieniu wartości i znaczenia Eucharystii w naszym życiu. Przypomniał o tym Papież uczestnikom jego sesji plenarnej. Przygotowuje on obecnie 51. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny, który odbędzie się w styczniu 2016 r. w Cebu na Filipinach.

„Temat najbliższego Kongresu Eucharystycznego jest bardzo znaczący: «Chrystus pośród was – nadzieja chwały» (Kol 1, 27). Ukazuje on w pełnym świetle związek między Eucharystią, misją i nadzieją chrześcijańską – stwierdził Franciszek. – Dziś na świecie brakuje nadziei. Dlatego ludzkość ma potrzebę słuchania orędzia naszej nadziei w Jezusie Chrystusie. Kościół głosi to orędzie z odnowionym zapałem, stosując nowe metody i nowe sposoby wyrazu. W duchu «nowej ewangelizacji» niesie to orędzie wszystkim, a szczególnie tym, którzy – chociaż ochrzczeni – oddalili się od Kościoła i żyją bez odniesienia do życia chrześcijańskiego”.

Ojciec Święty wskazał, że Kongres Eucharystyczny na Filipinach będzie okazją do odkrycia wiary jako źródło Łaski. Ta zaś wnosi radość i nadzieję w życie osobiste, rodzinne i społeczne.

„Spotkanie z Jezusem w Eucharystii będzie źródłem nadziei dla świata, jeżeli – przemienieni mocą Ducha Świętego na obraz Tego, kogo w niej spotykamy – podejmiemy misję przemieniania świata, dając pełnię życia, które sami otrzymaliśmy i którego doświadczyliśmy. Będziemy wtedy nieśli nadzieję, przebaczenie, uzdrowienie i miłość tym wszystkim, którzy ich potrzebują, a zwłaszcza ubogim, wydziedziczonym i uciśnionym, podzielając ich życie i dążenia oraz idąc z nimi na poszukiwanie autentycznego ludzkiego życia w Chrystusie Jezusie” – powiedział Papież.

ak/ rv


Pn Wt Sr Cz Pt Sb N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31