Bp Ryś na zakończenie Forum Nowej Ewangelizacji: każde dobro ma sens

Kategoria: Aktualności RDKSNEBp Grzegorz Ryś w homilii Mszy św. na zakończenie Forum Nowej Ewangelizacji przestrzegał jego uczestników przed oczekiwaniem sukcesu ewangelizacji w wymiarze ludzkim. Uroczysta Msza św. z posłaniem do ewangelizacji i modlitwą wstawienniczą za świat zakończyła krakowskie wydarzenie przebiegające pod hasłem „Całą Ewangelię – Całe Ciało – Całemu światu”.

„Wrócicie stąd do swoich domów, a nikt nie będzie chciał was słuchać. Powiedzą, że nasłuchaliście się głupot, albo nazwą was wariatami” – mówił bp Grzegorz Ryś do uczestników Forum Nowej Ewangelizacji w Krakowie.

Podczas homilii Mszy św. kończącej Forum biskup przestrzegał jego uczestników przed oczekiwaniem sukcesu ewangelizacji w wymiarze ludzkim. „Jest rzeczywistość w Bogu, gdzie to trwa, gdzie ma sens, gdzie owocuje. My nie musimy tych owoców widzieć. Ale to owocuje, bo Bóg daje wzrost” – tłumaczył krakowski biskup.

Hierarcha zwrócił uwagę, że ewangelia pokazuje, że jest rzeczywistość, w której żadne dobro nie ginie. „Każde dobro ma sens. Nawet takie, za które zostaniesz wyśmiany i odrzucony. Bóg nie jest złodziejem i nas z niczego nie okrada. Żaden twój wysiłek ku dobru nie ginie. Żaden wymiar miłości nie ginie” – mówił bp Ryś.

W czasie uroczystej Eucharystii nastąpiło posłanie uczestników do ewangelizowania w ich codziennych miejscach życia – w rodzinach i pracy a także modlitwa wstawiennicza za świat.

Forum Ewangelizacyjne przebiegało pod hasłem „Całą Ewangelię – Całe Ciało – Całemu światu”. Odbywało się w dniach 14-16 listopada w nowohuckiej Mogile – w miejscu, gdzie bł. Jan Paweł II użył po raz pierwszy (w 1979 r.) określenia „nowa ewangelizacja”. Uczestniczyło w nim ok. 2000 osób z całej Polski.

pra / Kraków

 

Tekst umieszczony dzięki współpracy z serwisem nowaewangelizacja.org


Pn Wt Sr Cz Pt Sb N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31