List o. Daniela Ange do młodych Polaków

15.08.2009, Kategoria: Aktualności RDKSNE

Ponieważ po programie telewizyjnym w TV TRWAM i programie radiowym w Radio Maryja w dniu 7 sierpnia, otrzymujemy wiele zapytań o prezentowaną podczas programów książkę autorstwa o. Daniel Ange, podajemy poniższe informacje na temat autora, książki i możliwości jej nabycia.


Podczas Przystanku Jezus 2009, zaproponowaliśmy lekturę listu o. Daniel Ange do młodych Polaków, który jest wspaniałym programem formacyjnym na cały rok. Jeśli go nie masz, możesz go nabyć poprzez naszą witrynę.

“Stań się prawdziwie wolnym! Od spojrzenia i opinii innych, od tego, co mogą myśleć i mówić o Tobie. Wolny od tyranii mód, rzeczy markowych (ubrań, butów, samochodów), od wszystkich tyranii, gdzie czujesz się zmuszony, by myśleć i robić jak wszyscy. Nie pozwól się zmylić ani zaślepić różnym sloganom reklamowym.

Bądź wolny od dyktatury mediów, które tworzą opinię publiczną, narzucając swoje ideologie.

Czuj się wolny, by się buntować, wszcząć powstanie, protestować przeciw fałszywej cywilizacji, w której dominuje egoizm, pycha, żądza posiadania i władzy. Gdzie chce się kupić Twoją duszę, sprzedać Twój naród, skomercjalizować Twoje ciało.” (fragment z książki o. Daniel Ange)

O. Daniel Ange - benedyktyn z Francji, pracujący z młodzieżą i jej poświęcający całe życie. Człowiek podążający śladami Chrystusa w dzisiejszej rzeczywistości, chodzący po nieprzetartych szlakach w poszukiwaniu człowieka młodego, często zagubionego. Twórca Szkoły Modlitwy i Ewangelizacji Jeunesse-Lumiere. W 2009r. odznaczony przez KUL Doktoratem Honoris Causa.

Książka “Wstań! List do młodych w Polsce” (Wydawnictwo Gaudium, Lublin 2009) jest niejako duchowym testamentem Autora przekazanym jako szczególne dziedzictwo doświadczenia spotkania ze Zmartwychwstałym Chrystusem, który może stać się swoistym programem formacji dla młodych. Nie jest to książka do jednokrotnego przeczytania. Domaga się ona wielokrotnego przeglądania, jakby pogłębiania poznania prezentowanych treści, które zbudowane na fundamencie Objawienia i doświadczenia osobistej relacji z Chrystusem, stają się czytelnymi punktami odniesienia jak latarnie morskie pośród wzburzonych fal morskiej współczesności. Kreślenie, dopisywanie, zaznaczanie, przemedytowywanie, memoryzowanie przesłania tej książki jest mile widziane jako osobista praca, by poprzez trud zaangażowania zyskać ostrość chrześcijańskiego spojrzenia na świat i własne życie, które dopiero w Bogu nabiera pełnego blasku i sensu. Książka ta, prowadzi młodego drogą od poznania Bożego planu na własne życie poprzez transformację nawrócenia ku rozumnej i pełnej miłości służbie drugiemu człowiekowi. Bowiem więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu!

List ten w formie książki, został specjalnie wydrukowany na Przystanek Jezus 2009 przez lubelskie Wydawnictwo Gaudium, za co składamy serdeczne podziękowania całemu zespołowi Gaudium!

Koszt książki: 10,oo zł. (+ 5,oo zł za koszt wysyłki)

Sposób zamówienia: proszę dokonać wpłaty 15,oo zł na konto: Wspólnota św. Tymoteusza, ul. Kresowa 258, 66-620 Gubin Nr konta: 97 1090 1548 0000 0000 5401 1830 z dopiskiem: “książka”. Po otrzymaniu wpłaty na nasze konto prześlemy książkę listem polecony proirytet.

Opis książki: oprawa miękka; ilość stron 98; format A5

Autor: bj

Pn Wt Sr Cz Pt Sb N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31