Powstała Krajowa Rada Dyrektorów Szkół Nowej Ewangelizacji

07.06.2009, Kategoria: Aktualności RDKSNE

1 czerwca 2009r. w Warszawie odbyło się plenarne posiedzenie Krajowej Rady Dyrektorów Szkół Nowej Ewangelizacji, podczas którego przyjęto jednomyślnie Statut Rady i wybrano skład osobowy Senatu…

Przewodniczącym został wybrany o. Jacek Dubel z Torunia, wiceprzewodniczącym Anna Kolberg z Ciechocinka zaś sekretarzem ks. Artur Sepioło z Gliwic.

Wszyscy obecni podpisali Statut Rady, celem zaprezentowania go Konferencji Episkopatu Polski. Odpowiednie pismo przewodnie, zawierające intencję wnioskodawców zostało skierowane na ręce Przewodniczącego KEP abpa Józefa Michalika.

Fakt konsolidowania się środowisk Szkół Nowej Ewangelizacji w Polsce, napawa nadzieją, że istniejące w Polsce od ponad dziesięciu lat szkoły, zaczną nadawać rytm permanentnym inicjatywom ewangelizacyjnym podejmowanym wspólnie.

Czekamy na pierwsze oświadczenie Senatu Rady w którym spodziewamy się znaleźć linie przewodnie najbliższych miesięcy i lat programowej pracy ewangelizacyjnej, tak bardzo potrzebnej w naszej ojczyźnie.

Treść Statutu jak i zdjęcie z plenarnego spotkania można znaleźć wraz z najnowszymi informacjami na witrynie: www.sne.pl

Senatowi jak i członkom Rady składamy serdeczne gratulacje i przekazujemy słowa pełne nadziei na współpracę w dalekowzrocznej wizji współpracy w dziele Nowej Ewangelizacji. Oby nigdy nie zabrakło jej członkom odwagi do podejmowania nowych wyzwań, które przyniosą lata i nowi ludzie, których Bóg postawi na naszej drodze.

 

Autor: ks. Artur Godnarski

Pn Wt Sr Cz Pt Sb N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31